0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Интер и Ајакс не ја поминаа групната фаза во Лигата на шампионите

Екипите на Интер и на Ајакс не успеаја да се пласираат во плејофот во фудбалската Лига на шампиони, бидејќи синоќа во последното коло од групната фаза не ги победија своите ривали.

Милано, 11 декември 2019 (МИА) – Екипите на Интер и на Ајакс не успеаја да се пласираат во плејофот во фудбалската Лига на шампиони, бидејќи синоќа во последното коло од групната фаза не ги победија своите ривали.

Резултати на натпреварите од 6. коло во елитната ЛШ играни синоќа:
Лион – Лајпциг 2:2
Интер – Барселона 1:2
Челзи – Лил 2:1
Борусија Дортмунд – Славија Прага 2:1
Бенфика – Зенит 3:0
Ајакс – Валенсија 0:1
Салцбург – Ливерпул 0:2
Наполи – Генк 4:0.

Учество во плејоф изборија: Ливерпул и Наполи (Е-група), Барселона и Борусија Дортмунд (Ф-група), Лајпциг и Лион (Г-група), Валенсија и Челзи (Х-група). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close