0_Спорт.ПорталКошаркаФудбал

Интер е подготвен да продаде неколку играчи за да го купи Канте за 60 милиони

Интер е подготвен да продаде три играчи одеднаш заради стекнување на играчот за врска на Челзи, Н'голо Канте, објави на својот Твитер познатиот новинар Николо Скира.

Милано, 28 септември 2020 (МИА) – Интер е подготвен да продаде три играчи одеднаш заради стекнување на играчот за врска на Челзи, Н’голо Канте, објави на својот Твитер познатиот новинар Николо Скира.

Бидејќи Британците бараат 60 милиони евра за Французинот, клубот од Милано е подготвен да се раздели со играчите од средниот ред Жоао Марио, Матиас Весино, а исто така да планира да го продаде или Раџа Наинголан или Марсело Брозовиќ.

Канте (29) игра во Челси од 2016 година, каде го напушти Лестер. Вкупно, тој за клубот од Лондон има одиграно 173 натпревари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close