0_Спорт.ПорталФудбал

Интер ќе плати пет милиони евра за Жиру

Напаѓачот на Челси, Оливие Жиру наскоро ќе се пресели во Интер, тврди „Ла Газета дело спорт“. Двете страни се договорија за деталите. Клубот од Милано ќе плати за Французинот пет милиони евра плус 1,5 милиони како разни бонуси.

Милано, 16 јануари 2020 (МИА) – Напаѓачот на Челси, Оливие Жиру наскоро ќе се пресели во Интер, тврди „Ла Газета дело спорт“. Двете страни се договорија за деталите. Клубот од Милано ќе плати за Французинот пет  милиони евра плус 1,5 милиони како разни бонуси.

Жиру ќе потпише договор за 2,5 сезони со плата од четири милиони годишно.

Оваа сезона Жиру настапи на пет натпревари во Премиер лигата и на еден натпревар во Лигата на шампионите. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close