Дописници МКДОпштински вести

Интензивни градежни активности во Градскиот парк во Велес

Градежните работи на изградба на ново езерце кај „Црвенкапа“ во Градскиот парк во Велес, кои започнаа на почеток на месецов, се интензивни,  а со нив се врши проширување на постоечкото езерце, односно  изградба на ново со површина од околу 1 000 метри квадратни.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close