0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Интензивна посета на Османи во Берлин, средби со Рот, Корсепиус, Штер и Крихбаум

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на работната посета на Германија денеска оствари средба со државен министер за Европа во германското МНР Михаел Рот, на која, ја потенцирал важноста од имплементација на одлуката на советот на ЕУ од март минатата година, како важен услов за задржување на европскиот кредибилитет во регионот, особено кредибилитетот на процесот на проширување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close