0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаХроника

Интензивирање на соработката меѓу Јавното обвинителство и Царинската управа во борба со криминалот

Јавното обвинителство и Царинската управа да ја интензивираат соработката во борбата против корупцијата и криминалот. Ова било договорено на денешната средба меѓу првиот човек на Царинската управа Горан Сугарески и јавниот обвинител Љубомир Јовески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close