0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Институт за демократија: Средната оценка на квалитетот на дебатата во Собранието е 5,5

Ниско ниво на квалитетот на дебатата во Собранието во последните две години и заклучок дека постои значителен простор за подобрување. Ова го потврдува Извештајот за квалитетот на дебатата во Собранието, кој се однесува на периодот од 4 август до 31 декември 2020 година, а го спроведува Институтот за демократија од Скопје. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close