Оригинални текстови

Институт за демократија: Предлог за известување за активностите на националниот фудбалски тим

Со оглед на комуникацискиот ефект од претстојното Европско фудбалско првенство, во насока на промоција на македонскиот спорт и идентитет предлагаме на Фудбалската федерација на Македонија, МРТВ, МИА, ЗНМ, Влада на СРМ да направат исклучителни напори и да ги информираат сите засегнати страни (УЕФА (медиумскиот одел),  Eвропскaта и Светската асоцијација на спортски новинари, Балканските спортски медиумски сервиси итн.) за начинот на кој треба да се известува за активностите на националниот фудбалски тим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close