Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Институт „Пастер“: Училиштата не се засилувачи на епидемијата

Во статија објавена во British Medical Journal (Британски медицински журнал), професорот Арно Фонтане од институтот „Пастер“ наведува дека училиштата се само одраз на распространетоста на епидемијата на дадена локација. Тој потсетува на социјалното значење за најмладите и нивните родители, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close