0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Институциите покажаа капацитет и дека учат од бегството на Груевски, вели Заев

Успешно завршен случај на државата. Без закани, туку со преземени координирани акции и постапки на институциите Сашо Мијалков се пријави сам во обвинителството, ваква оценка даде премиерот Заев за преземените активности за пронаѓање на Мијалков кој е обвинет во предметот „Таргет-Тврдина“ и кој во попладневните часови се јави во обвинителството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close