0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Инсталирани фотоволтаични системи на 108 јавни објекти во 36 општини

Со поддршка на Европската Унија и Светската банка, Владата инсталираше фотоволтаични системи на 108 јавни објекти во 36 општини со кои се овозможува годишна заштеда од 190.000 евра за потрошената електрична енергија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close