0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Инклузивен буквар за првачиња од Гордана Симоновска-Момироска

Инклузивна сликовница – буквар на кирилична, знаковна и Брајова азбука за децата од прво одделение е објавена од Гордана Симоновска-Момироска, со поддршка на Општина Карпош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close