Оригинални текстови

Иницијативата „Учебници и настава мора да има“ бара отворање на подрачните одделенија на ДИК за собирање потписи за референдум

Ви се обраќаме со ова известување дека согласно Закон за референдум и други облици за непосредно изјаснување на граѓаните (член 68, став 1 и став 2), имате обврска да ја известите Државната Изборна Комисија да ги отвори Подрачните одделенија за започнување на постапката за собирање потписи за распишување референдум на државно ниво за одлучување против нацрт Закон за учебници и наставни материјали во основното и средното образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close