Општински вестиОригинални текстовиСкопје

Иницијатива против урбаното дивеење во Ѓорче Петров ќе бара средба со премиерот

Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров ја известува јавноста дека покрај предупредувањата и барањата од страна на граѓаните да се престане со бетонизацијата, сепак во населбата Хром продолжува урбаното дивеење и истовремено се градат 30 згради, додека пак ДУП-от СЗ 20 за Хром предвидува изградба на нови 100 згради. Ваквиот начин на работа на градоначалникот Наумоски го нарушува хуманото живеење на населението во населба Хром, при што се нарушуваат водните и електронски капацитети, кои влијаат на секојдневното функционирање на домаќинствата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close