0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderГраѓански секторПолитика

Иницијатива на Хелсиншки комитет за донесување Закон за постапката и условите за избор на уставните судии

Хелсиншкиот комитет за човекови права денеска достави иницијатива до Министерството за правда за донесување на Закон за постапката и условите за избор на уставните судии, во пресрет на, како што велат, изборот на петмина нови уставни судии и потребата конечно да се пристапи кон регулирање на постапката за избор на уставните судии преку посебен закон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close