0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Иницијатива на 38 граѓански здруженија за сестрана заштита на Водно

По повод Нацрт-одлуката за прогласување на дел од планината Водно за заштитено подрачје во категорија V - Заштитен предел, граѓанското здружение „Го сакам Водно“ и „O2 Иницијатива“ денеска во Градскиот парк одржаа прес-конференција на која го презентираа ставот на 38-те граѓански здруженија и иницијативи кои доставија барање до Владата за сестрана заштита на Парк-шумата. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close