0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Иницијатива 8 и Преспа форум дијалог – брендови на надворешната политика на државава

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска на прес-конференција, прва годинава, ги претстави двете иницијативи во надворешната политика – Иницијатива 8 и Преспа форум дијалог, кои, како што рече, ќе станат своевиден бренд на надворешната политика на државава.

Back to top button
Close
Close