0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДОпштество

Информативно-едукативен центар на Попова Шапка и две соларни еко-зони за одмор во две бачила

Здружението Планинарски клуб „Шара-Ски“ од Тетово денеска го промовираше новоизградениот Информативно-едукативен центар на Попова Шапка во непосредна близина на манастирскиот комплекс, како и двете еко-зони опремени со фотоволтаични панели и простор со маси и клупи за одмор. Овие еко-зони за одмор се наоѓаат на високо-планински терен, по должината на познатата „High Scardus Trail” патека и се сместени во Бачило„ Извори на р.Пена" и Бачило „Грагор –Љуботен“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close