0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерОпштество

Информативна кампања за работничките права

Економско-социјалниот совет, со поддршка на Меѓународната организација на трудот, започува со кампања за подигнување на свесноста кај работниците за нивните права и обврски што произлегуваат од работен однос.  Од Економско-социјалниот совет информираат дека главна информативна алатка на кампањата е веб-платформата https://mojtrudmoiprava.mk/, која овозможува граѓаните на брз и едноставен начин да дознаат сè што ги интересира во врска со нивните работнички права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close