0_Македонија.ПорталОпштество

Инфектолог Наунова Јовановска и сестра Темелковска: Секој да ја прими вакцината против Ковид-19

Докторката Добринка Наунова Јовановска и главната медицинска сестра Габриела Темелковска од Клиниката за инфективни болести кои денеска први ја примија вакцината против Ковид-19 во држвава изјавија дека се чувствуваат одлично и препорачаа секој да се вакцинира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close