0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Индустриското во ноември со пад од четири отсто, за 11 месеци годинава пониско за 10,6 отсто

Индустриското производство во ноември 2020 година бележи пад од 4 отсто во односна ноември лани, а во периодот јануари-ноември 2020 во однос на тој период 2019 година има намалување од 10,6 отсто, објави Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close