0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Индустриското производство во септември со пад од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 отсто

Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close