0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Индустриското производство во декември со раст од 2,5 отсто, целата година намалено за 9,5 отсто

Индустриското производство во декември 2020 година бележи раст од 2,5 отсто во однос на декември 2019 година, објави Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close