0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Индустриското производство во април поголемо за 46,1 отсто

Индустриското производство во април годинава е зголемено за 46,1 отсто во споредба со истиот месец 2020 година, а во првите четири месеци од годинава пораснало за 3,7 отсто во однос на истиот период лани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close