Свет

Индонезија: Вулканот Синабунг почна да исфрла облаци од пепел

Вулканот Синабунг, кој се наоѓа во индонезискиот регион Северна Суматра, почна да исфрла облаци од чад и пепел кои достигнаа висина од околу три километри, пренесува агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close