Свет

Индонезија со рекорден број заразени за еден ден – 8.369

Индонезија денеска забележа најголем број случаи на заразени со Ковид-19 од почетокот на пандемијата - 8.369 лица, објави кризниот штаб на таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close