Svet.SlajderСвет

Индонезија регистрира рекорден број новозаразени со коронавирусот

Индонезија денеска регистрира повеќе од 1.449 смртни случаи од Ковид-19, што е најголем број на жртви за еден ден, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close