Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индонезија одобри приватна шема за вакцинација против коронавирусот

Индонезија одобри една од првите приватни шеми за вакцинирање која функционира паралелно со нејзината национална програма, согласно која компаниите можат да купат вакцини обезбедени од државата за да го имунизираат својот персонал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close