СветСвет.Портал

Индонезија: Евакуирани 2.800 луѓе поради ерупција на вулкан

Вулкан во источниот дел на Индонезија, кој вчера се активира, исфрлајќи пепел на височина од 4.000 метри, го принуди локалното население на евакуација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close