Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индиски варијанти коронавирус во Израел, вакцината на Фајзер делумно ефикасна против нив

Израел регистрира осум случаи на варијанти на коронавирус кои првпат се идентификувани во Индија и се верува дека вакцината на „Фајзер/Бионтек делумно штити од нив, изјави денеска израелски здравствен службеник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close