0_Магазин.ПорталВидеоКујна

Индиски специјалитет: Приготвување компири во песок

На Инстаграм се појави видео како еден уличен продавач на храна во индиската сојузна држава Утар Прадеш на тој начин пече компири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close