0_Спорт.ПорталКошарка

Индијана оствари средба со Били Донован

Управата на НБА лигашот Индијана направи интервју со поранешниот тренер на Оклахома, Били Донован.

Индијанаполис, 22 септември 2020 (МИА) – Управата на НБА лигашот Индијана направи интервју со поранешниот тренер на Оклахома, Били Донован.

Според „ The Athletic“ Пејсерси планираат да се состанат со 12 кандидати за главен тренер.

Тимот претходно се раздели со Нејт Мекмилан откако беше поразен од Мајами во првото коло од плејофот (0-4).
Донован се натпреварува и за позицијата главен тренер на Филаделфија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close