СветСвет.Портал

Индија во следните денови планира олеснување на рестрикциите во Кашмир

Индија во следните денови ќе ги укине ограничувањата за слобода на движење и комуникации во Кашмир, соопшти индиската Влада, одговарајќи на критиките за престрогите рестрикции во таа спорна област.

Back to top button
Close
Close