0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Индија: Во пожар во болница загинаа 18 пациенти

Во пожар во болница во индискиот град Бару загинаа 18 пациенти, а болничкиот персонал и пожарникарите спасија околу 50 лица, соопшти полицијата.

Back to top button
Close
Close