Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија во последните 24 часа регистрира најмногу умрени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата – 4.329

Индија денеска регистрира 4.329 нови смртни случаи предизвикани од коронавирусот, што е најголем број жртви во еден ден од избувнувањето на пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close