Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија: Рекорден број починати за 24 часа од Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Индија се регистрирани рекорден број смртни случаи - 4.187 од Ковид-19, а веќе трет ден по ред бројот на новозаразени е поголем од 400 илјади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close