Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија почнува со дистрибуција на вакцини за КОВАКС програмата на СЗО

Индија денеска ќе го испорача првиот контингент вакцини како дел од програмата КОВАКС на Светската здравствена организација (СЗО), со која се планира рамномерна дистрибуција на вакцините во целиот свет, објави индиската влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close