Svet.SlajderСвет

Индија: Нов рекорд на новозаразени, сè погласни барањата да се воведе целосно затворање во земјата

Индија денеска постави нов црн рекорд со 414.188 нови случаи на коронавирус, поради што премиерот Нарендра Моди се соочува со зголемен притисок да воведе остра блокада во целата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close