0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Индија не успеа да постави сателит во орбитата

Техничката грешка се случила во третата, последна фаза по лансирањето во вселенскиот центар Срихарикоти, во јужна Индија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close