СветСвет.Портал

Индија: Најмалку 40 загинати откако автобус паднал од мост во канал

Автобусот излетал од патот во Маџа Прадеш, при што  седуммина од патниците, вклучувајќи го и возачот, успеале да допливаат до брегот. Спасувачките екипи ги бараат преостанатите патници, пренесе Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close