Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија ќе издвои 610 милиони долари за да го зголеми производството на вакцини

Индиската влада ќе одвои 45,67 милијарди рупии (610 милиони американски долари) за производителите на вакцини Институт за серум во Индија и Барат Биотек за да го зголемат производниот капацитет со оглед на силната побарувачка поттикната од ширењето на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close