Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија до октомври нема да извезува вакцини против Ковид-19

Индија најверојатно нема да извезува вакцини против Ковид-19 до октомври, бидејќи сè пренасочува за домашна употреба, соопштија денеска тројца неименувани владини извори

Back to top button
Close
Close