БалканСвет.Слајдер

Инцко најави санкции за Додик поради глорифицирање на воените злосторства

Високиот претставник на меѓународната заедница за Босна и Херцеговина, Валентин Инцко ќе побара од Европска Унија да му забрани влез во ЕУ на членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик ако продолжи да ги глорифицира военитре злосторства

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close