БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Инцко: Мојата совест е чиста, а граѓаните на БиХ на изборите треба да ја променат ситуацијата

Високиот претставник за Босна и Херцеговина, Валентин Инцко денеска изрази уверување дека е сосема правилно да се наметне закон со кој се забранува негирање на воените злосторства извршени во БиХ, но е загрижен за ситуацијата во земјата и ги повика граѓаните да влијаат врз тоа со својот глас на изборите.

Back to top button
Close
Close