BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Incidente para ambasadës së SHBA-së në Athinë (video)

Me incident përfundoi protesta në Athinë në shenjë mbështetjeje të demonstratave në SHBA, të organizuara nga shoqata dhe organizata anarkiste, të majta dhe antiraciste.

Athinë, 3 qershor 2020 (MIA) – Me incident përfundoi protesta në Athinë në shenjë mbështetjeje të demonstratave në SHBA, të organizuara nga shoqata dhe organizata anarkiste, të majta dhe antiraciste.

Incidentet ndodhën para ambasadës amerikane, që ishte edhe destinacioni i fundit i protestës. Disa nga protestuesit, fytyra të reja të maskuara e sulmuan policinë me kokteje molotovi dhe gjësende të ndryshme, të cilave njësitë speciale të policisë iu përgjigjën me gaz lotsjellës, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Инциденти пред американската амбасада во Атина за време на протестот на левичарски, антирасистички и анархистички здруженија за поддршка на демонстрациите во САД

Posted by MИА.mk on Среда, 03 јуни 2020

Incidentet zgjatën shkurtë, më pas situata u qetësua.

Ambasada e SHBA-së në Athinë ishte nën siguri të madhe të policisë, ndërsa filluan protestat para parlamentit grek. ls/shk/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close