0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

„Инцидент“ со авионот на Пенс

Авионот со кој патувал американскиот потпретседател Мајк Пенс бил принуден да се врати на аеродромот во Манчестер во државата Њу Хемпшир откако удрил во птица по полетувањето, соопшти Белата куќа.

Back to top button
Close
Close