EvropëEvropë.Portal

Incident në katedralen Duomo të Milanos

Policia italiane e ka arrestuar sulmuesin e armatosur, i cili hyri me forcë katedralen Duomo në Milano dhe e rrëmbeu truprojën, njoftoi agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Romë, 12 gusht 2020 (MIA) – Policia italiane e ka arrestuar sulmuesin e armatosur, i cili hyri me forcë në katedralen Duomo në Milano dhe e rrëmbeu truprojën, njoftoi agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Policia reagoi shpejt dhe pas bisedimeve, sulmuesi u çarmatos dhe u arrestua.

Incidenti është duke u hetuar nga policia antiterroriste e Milanos, por nuk zbulon detaje, përveç se sulmuesi është një shtetas i huaj. ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close