ЕвропаСвет.Слајдер

Инцидент на холандскиот воен аеродром во Левуарден

Две лица се повредени откако белгиски воен авион Ф-16 удри во зграда на холандскиот воен аеродром во Левуарден пред да полета, соопштија денеска холандските воздухопловните сили

Back to top button
Close
Close