0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Инцидент кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА  од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 9 август 2020 (МИА) – Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА  од Министерството за внатрешни работи.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување детали за настанот.лв/мд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close