0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Инаугурацијата на Бајден ќе биде „виртуелна парада“

Инаугурацијата на избраниот претседател на САД, Џо Бајден ќе претставува „виртуелна парада“ бидејќи се уште во сила е забраната за масовни собири поради пандемијата со Ковид-19, соопштија денеска организаторите на церемонијата

Back to top button
Close
Close